2023 |  Portrayed by |  Helen Lanwehr, Judith Greitemann | Film Architecture | mobile membranes, reflective foilsStage Design for the short film 

1994 Ağustos’unda Eskişehir’de doğup, lise çağında İstanbul’un yolunu tuttum ve o zamandan beri de sürekli yer değiştiriyorum. Gezmenin başlıca güzelliği, “insan, kültür ve dil” tanımaya böylece başladım ve çok mutlu eden bir alışkanlığa dönüştü. Bu dönem (15 Ekim 2016-15 Şubat 2017), İstanbul özlemiyle geri dönüp, bir dönem boyunca hem pratiği olmayan teorik mimarlık bilgilerimi pekiştirmeyi, hem de mimarlığın ofis hayatı yanını tatmayı; kendimce hep şüpheli bulduğum ve güvenmediğim yazılım bilgilerimi geliştirmeyi, aralarına yenilerini katmayı; Türkiye’deki mimarlığın çağdaşlarını öğrenmeyi amaçlıyorum. Açıkçası, kendimi iş hayatına başlamaya yetersiz buluyor, meslek olarak mimarlık ile ilgili öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. Genelde modern ve çağdaş mimarlık teorilerine, restorasyona, şehir planlamaya ve deneysel mimarlığa ilgi duyuyorum. Mimarlığın yanında felsefe de okumamın etkisiyle, mimarlığın hayattaki her şeyin arayüzü olduğunu ve aynı zamanda entelektüel bir bilim dalı olduğunu düşünüyorum.
Bildiğim yazılımlara değinmek gerekirse, sıkça kullanılan Autodesk’in CAD, Revit, 3DMax’ine; Rhinoceros’un Land Design, Grasshopper’ına (ve diğer eklentilerine) hakim değilim. Dileğim, bu geçireceğim ofis hayatı deneyimi süresince, bir projede başından sonuna kadar yer alıp, gerçek bir projenin nasıl geliştiğini görebilmek ve anlayabilmektir.

Submit
Thank you!
Back to Top