23.04.2020
Uzun süredir aklımda olan, ama bir türlü yola koyamadığım, kendi üretimden kaçışımla birleştirdiğim bir günce olucak bu sayfa. Kimisi için blog, kimisi için günlük olarak değerlendirilebilir. Olabildiğinde içimden geldiği gibi tutmaya özen göstericem. Sanatın benim için ne anlama geldiği, belki de kendi sanatımı bulmam için bir yöntem.

// Bir hapsolmuşluğun içindeyim. Elimdekilerden vazgeçip, sanatın yolunu bulmak için çabalıyorum. En çok istediğim şeyin o olduğuna ve en iyi olduğum şeyin de o olduğuna karar verdim, ama bir şekilde üretimden çekiniyorum, kaçıyorum hep. Fikirler geliyor çokça, ama bir türlü bir yol bulmuyor, göstermiyorlar kendini. 

Bu yöntem analog mu olmalı diye de düşündüm önce, kütüphaneme gidip kendime güzel bir defter aradım. Ama sonra fark ettimki, yaptığım ya da yapmak istediğim her şey elektrikle çalışan mekanızmalarla yürüyor. En son elime fırça ya da kalem alalı yıllar oluyor. Ve evet, internetin her yerden ulaşılabilir olması, beni ehlileştirilmiş bilgisayarlarıma ve kameraya da uzak kalarak devam edebilme olanağı verecek. Bilgisayarda çalışmayı ve bulmayı da çok seviyorum. Zaten elle ürettiğim ne varsa eninde sonunda dijitalleştiriyorum. Formatlandı da kayboldu durumumuz da olmayacak bu sayede (Ha evet, bu programların parasını vermeyi unutursam siteme el koyabilirler, orası ayrı. //

Kural şöyle olsun: Dijital bir ögeyi, metinle birleştirmek. Ama en az bu ögelerden birini barındırmak!

Belki bu fikirler, evde gecirdigimiz hayatimi(zi) baz alan bir günlüge dönüsür?
Back to Top